Lézerkezelések > Nőgyógyászati Lézerkezelések
ProlapLase
A méhsüllyedés és kellemetlen kísérői
A hölgyek kismedencéjében, azaz a hasüreg legalsó részében számos fontos szerv található: a méh, a hüvely, a húgyhólyag, a húgycső és a végbél. Ezeket a lágyrészeket a kismedence izomcsoportjai tartják a helyükön és ínszalagok stabilizálják. E támasztó szerepű kötőszövetek közül a legfontosabb a hüvely izomzata és a gátizom.
Miért alakul ki a méhsüllyedés?
- A méhsüllyedés kialakulálásnak legfőbb oka az, hogy a kötőszövet rugalmasságát biztosító rostos fehérje, a kollagén töredezetté válik, újratermelődése pedig az életkor előrehaladtával jelentősen csökken. Így a szervek alátámasztásának funkcióját már nem tudja betölteni.
- A kórkép kialakulásának az is oka lehet, hogy van, akinek veleszületetten gyengébbek, kollagénben szegényebbek a kötőszövetei.
- Vezető ok a menopauza (klimax) is. A változó korba lépő hölgyek esetében ugyanis csökken, majd megáll az ösztrogén nevű hormon termelődése, ami a hüvely elvékonyodásához vezet.
- A szülés, a nehéz fizikai munka vagy sport, továbbá a sok állás is figyelemre méltó rizikófaktorok.
Milyen tünetek utalhatnak arra, hogy Önnek méhsüllyedése van?
- Állandó teltségérzetet, nyomást érez a kismedencéje tájékán.
- Fájdalmat érez szeretkezés közben.
- Állás, járás közben kellemetlen, húzó érzés, derékfájás kínozza.
- Nyomást érez a hüvelycsatornájában, illetve úgy érzi, mintha valami ki akarna jönni a vaginájából.
- A hüvelyben vagy – súlyosabb esetben – a hüvelybemenet területén kidudorodást tapint.
- Méhszája megjelenik a hüvelybemenet környékén.
Milyen tünetei vannak a méhsüllyedés kísérőbetegségeinek?
- Hólyagsérv (cystocele): állandó, kínzó/sürgető vizelési ingere vagy vizelési nehézségei vannak, esteleg vizeletcsöpögést tapasztal.
- Végbélsérv, vékonybél-sérv (rectocele, enterocele): Állandó székelési ingertől, székelési nehézségektől, elzáródástól szenved, csak lefekvéskor enyhülő hátfájást, „húzó” érzést tapasztal álláskor, járáskor.
Miért gondoljuk, hogy a lézeres kezelés a leghatásosabb megoldás?
Mert az okot szünteti meg, nem a tüneteket kezeli. A lézeres kezelés, a ProlapLase során a lézernyalábbal – non-ablativ, azaz szövetsérülést nem okozó módon – felmelegítjük a kötőszövetekben lévő kollagénrostokat, amelyeket így összehúzódásra késztet. A fény és hő együttes ingerére reagálva a kollagénrostok újraépülnek és megsokszorozódnak, újra rugalmassá válnak. Így aztán a hüvelyfal újra feszessé és vastaggá válik, a kezelt kötőszöveti állomány mintegy tíz-tizenöt évet fiatalodik. A megerősödött kollagén rostok alátámasztják a lágyrészeket, így megszűnik vagy enyhül a méhsüllyedés és az azt kísérő esetleges sérv.
A ProlapLase kezelés előnyei:
- Az okot kezeli, nem a tünetet.
- Hatása tartós,
- Nincs vágás, nincs fájdalom, nem műtétről, hanem kezelésről van szó, a páciens maximum egy kis hőérzetről szokott beszámolni.
- Ebből következően nincs szükség altatásra.
- Semmilyen idegen anyagot nem juttatunk a szervezetbe.
- A kezelés teljesen hormonmentes.
- Sem komplikációkat, sem jelentősebb mellékhatásokat nem jegyeztek eddig fel.